1. Аналітика конкурентів - це спосіб оцінити обсяги трафіку на сайті, методи залучення трафіку, активність аудиторії у соціальних мережах.
  2. Контекст - це контекстна реклама Гугл, яка дозволяє показувати рекламу на основі пошукових запитів.
  3. Піксель Фейсбук - це код, який ставиться на сайт, щоб відстежувати людей, які зайшли на сайт. У подальшому на цих людей можна налаштувати ретаргет або знайти схожу аудиторію.
  4. УТП - це унікальна торговельна пропозиція. Тобто - те, чим ви відрізняєтесь від конкурентів.
  5. Аналітика реклами - це спосіб оцінити обсяги трафіку та його особливості. Наприклад, конверсію, вартість ліда або кількість виконаних цілей на сайті.
  6. Стиль тексту - це стандарти подачі текстової інформації. Наприклад, наявність жартів або певних фраз.
  7. Маслукінг - це перегляд історій інших акаунтів. Використовується, щоб привернути увагу до вашого профілю.
  8. Продакт плейсмент - це напрямок у маркетингу, коли товар розміщується у кіно, кліпах, книгах.
  9. Бізнес акаунт Інстаграм - це акаунт, до якого була підключена бізнес сторінка фейсбук. Внаслідок цього, були додані функції статистики, додаткової інформації та можливість запускати рекламу.
  10. Бізнес для бізнесу (B2B) - це продаж товару або надання послуг бізнесу. Зазвичай, це більш вузька цільова аудиторія, де робота йде на бренд або оптові продажі.
  11. Векторна графіка - це зображення, які обчислюються за формулою кожного разу, коли ви їх відкриваєте. Таким чином, їх можна збільшувати до нескінченності без втрати якості.
  12. Цільова аудиторія - це певні сегменти людей, які потенційно зацікавлені у нашій продукції. Часто цільова аудиторія будується на болях, що дозволяє точніше зрозуміти, що може їх зацікавити та утримати.
  13. Бюджет (рекламний) - це сума, необхідна для показу реклами користувачам.
  14. Дірект - це особисті повідомлення в Інстаграм.
  15. Блогер - це людина, яка систематично публікує контент у соціальних мережах. Часто за однією темою та/або в одному стилі.
  16. Охоплення - це кількість унікальних користувачів, яких ми охопили. Часто аналізується разом з показами.
  17. Канал (в рекламі) - це конкретне джерело трафіку. Наприклад, таргетована реклама та реклама у блогерів - це два різних канали.
  18. Трафік - це живі люди, які дивляться ваш контент або рекламу.
  19. Інфопривід - це подія, яка набирає великий вірусний охоплення та/або про яку пишуть ЗМІ.
  20. Інтерес (в рекламі) - це характеристика, яку призначили людині соціальні мережі. Використовується для показу на нього реклами та більш підходящого контенту.
  21. Залученість - це лайки, репости, коментарі та відповіді в голосуваннях.
  22. Геолокація - це місце, яке відзначає користувач при публікації контенту.
  23. Біль - це ключова мотивація для цільової дії. Біль завжди формулюється "про людину", а не про продукт. За типами біль ділиться на потреби та страхи.
  24. Лідер думок - це людина з великою та лояльною аудиторією у соціальних мережах. Часто синонім "Блогер".
  25. Інтелектуальна стрічка новин - це алгоритм показу публікацій користувачеві на основі його інтересів. Алгоритм заснований на масі змінних, зокрема і на його минулих активностях (лайках, коментарях).
  26. Місія - це глобальна ідея, заради якої живе бізнес. Часто під місією лежить філософія бренду.
  27. Воронка продажів - це серія кроків від першого дотику до кінцевої покупки. Оптимізація воронки продажів підвищує кінцеву конверсію. Наприклад, 100 людей побачило нашу рекламу, 80 прочитали текст, 60 перейшли за посиланням, 40 подивилися товари, 20 заповнили форму, 10 перейшли на сторінку оплати, 5 оплатили.
  28. Потреба - це мотивація, заснована на відчутті недостатності того, що вже є. Є складовою болю цільової аудиторії.
  29. Лід - це людина, яка залишила заявку на сайті або у соціальних мережах.
  30. Ірраціональність - це рішення, прийняті на основі емоцій та почуттів. Наприклад, купівля одягу, тому що модель вийшла дуже гарною. Як протилежність - раціональність.
  31. Офер - це конкретна цільова пропозиція, часто обмежена за часом або має певні умови. Наприклад: "купи зі знижкою тільки до п'ятниці" або "купи зі знижкою, якщо зробиш репост".
  32. Фейсбук - це найбільша (за кількістю відвідувань та реєстрацій) соціальна мережа у світі.
  33. Ремаркетинг (Ретаргет) - це налаштування реклами на тих, хто відвідував сторінку вашого сайту. Є також динамічний ремаркетинг, коли відвідувача "доганяє" саме та позиція товару, яку він дивився.
  34. Стікер - це великі картинки, що зображують певні емоції, які є альтернативою смайликам.
  35. Інтеграція - це реклама товару або бренду блогером на прикладі особистого використання.
  36. Клікбейт - це заголовок або картинка, яка стимулює подивитися детальніше, завищуючи очікування. Аналог жовтих газетних заголовків. Часто використовується на обкладинках відео, щоб збільшити кількість переглядів.
  37. ROAS - це коефіцієнт, що показує прибутковість або збитковість доходу з продажів. ROAS розшифровується як (return on ad spend) і розраховується за формулою: доходи/витрати х 100%
  38. Коментар - це те, що люди можуть написати під публікацією. Цей текст буде доступний всім для перегляду.
  39. CPC («cost per click») - це оплата реклами за кожний зроблений клік.
  40. SMM - це напрямок у маркетингу з роботою в соціальних мережах. Спеціалісти в СММ діляться на контент-менеджерів (публікація контенту, написання текстів, створення графіки, фотографій) і трафік-менеджерів (налаштування реклами, запуск сірих методів просування, робота з блогерами).
  41. Акаунт - це особистий профіль людини в соціальних мережах.
  42. Показ - це те, скільки разів ваш контент подивилися різні люди. При цьому не враховується унікальність перегляду. Часто рахується разом з охопленням.
  43. Дропшипінг - це продаж товарів, не маючи їх на руках.
  44. Бренд - це стійкий образ або асоціація у споживачів стосовно даного бізнесу або продукту. Часто складовими бренду в соціальних мережах є: кольори, шрифти, стиль тексту і стиль фотографій.
  45. ROMI - це коефіцієнт, що показує прибутковість або збитковість доходу з продажів. ROMI розшифровується як (return on marketing investment) і розраховується за формулою: (прибуток/витрати на маркетинг) х 100%
  46. Імідж - це створення певного ставлення до бренду.
  47. Аналітика - це спосіб оцінити ефективність. Ділиться на Аналітику конкурентів, Аналітику контенту і Аналітику рекламних кампаній.
  48. Раціональність - це здійснення вибору на основі логіки. Є протилежністю ірраціональності.
  49. Контент план - це опис рубрик контенту та конкретних публікацій.
  50. Тошнота тексту - це частота повторення одного й того ж слова.
  51. Сторітеллінг - це вид контенту, в якому розповідається якась історія. Даний тип контенту повинен відповідати всім художнім законам написання розповідей.
  52. Кейс - це конкретне поетапне рішення завдання, яке часто показує ваші сильні сторони. Наприклад, кейсом може бути розбір успішно налаштованої реклами.
  53. Крос постинг - це одночасна публікація контенту в різні соціальні мережі та/або акаунти.
  54. Крауд маркетинг - це посів у тематичних спільнотах і форумах позитивних повідомлень про бренд.
  55. Заголовок - це одне речення на початку публікації або реклами. Зазвичай, мета заголовка - зацікавити і зупинити увагу. Оптимальна довжина - до 7 слів.
  56. Брендбук - це файл, в якому зібрані всі стандарти використання логотипу та фірмового стилю компанії. Може доповнюватися готовими елементами дизайну та шрифтами.
  57. Бот - це акаунт, який веде робот, виконуючи певні дії. Наприклад - підписка на акаунт. Як наслідок, "накрутити ботів" означає підписати на себе не-живу аудиторію. Не варто плутати з Фейками та Чат-ботами.
  58. Ніша - це сегмент ринку, в якому працює бізнес. Часто використовується в контексті "вільна ніша", що означає низьку конкуренцію при наявності потреби у аудиторії.
  59. Растрова графіка - це фотографії або зображення, де кожний піксель кольору є фіксованим. При збільшенні зображення якість падає, так як цей піксель стає більшим, а не перераховується, як, наприклад, у векторній графіці.
  60. Каталог товарів - це інструмент Фейсбук, який дозволяє завантажити в магазин Фейсбук базу товарів, синхронізувати товари з сайтом або внести їх у ручному режимі. Також використовується для того, щоб відзначити товари на фотографіях в Інстаграм.
  61. Ціль на сайті - це налаштування в Гугл Аналітикс, яке показує, хто здійснив цільову дію. Таким чином, можна точніше порахувати конверсії з різних каналів трафіку.
  62. Масфоловінг - це підписка на інші акаунти або додавання їх у друзі. Використовується, щоб привернути увагу до вашого профілю.
  63. Життя клієнта - це час від моменту, коли людина зацікавилася товаром, і до моменту, коли йому більше не знадобляться ваші послуги. При маленькому житті клієнта в контенті та рекламі стимулюються швидкі покупки. В той же час, при тривалому житті клієнта стимулюються додаткові продажі та платні щомісячні підписки.
  64. Бізнес для споживача (B2C) - це продаж товару або надання послуг усім людям.
  65. Фейк - це профіль у соціальних мережах, створений SMM-спеціалістом для певних завдань. Іноді це допоміжний профіль для роботи зі спільнотою. Іноді цей профіль бере участь у сірих методах залучення трафіку, щоб не піддавати небезпеці основний профіль.
  66. Прямі продажі - це взаємодія з потенційним клієнтом у повідомленнях, по телефону або наживо.
  67. Копірайтинг - це написання текстів під певні цілі та задачі.
  68. UTM - це додавання до посилання, яке дозволяє Гугл Аналітикс точніше дати інформацію про джерела трафіку.
  69. Банер - це картинка в контенті або рекламі. Може бути самостійним елементом, або частиною публікації з текстом.
  70. Таргет (таргетована реклама) - це вид реклами в соціальних мережах. Дозволяє показувати оголошення на основі інтересів користувачів.
  71. Лінк - це посилання на сайт, соціальні мережі або акаунт.
  72. Амбасадор - це людина, яка активно користується вашим продуктом, демонструючи це в соціальних мережах або блогах.
  73. Касання - це кількість показів реклами на одну людину.
  74. Вірусність - це контент або реклама, яка набирає велику кількість органічного охоплення за рахунок репостів та/або коментарів.
  75. ROI - це коефіцієнт, що показує прибутковість або збитковість чистого прибутку всього бізнесу. ROI розшифровується як return on investment і розраховується за формулою: (дохід х маржинальність – витрати)/витрати х 100%
  76. Бізнес сторінка Фейсбук - це сторінка, де публікації йдуть від імені бренду. На цій сторінці акумулюється вся інформація про товар.
  77. Моніторинг - це відстеження та аналіз певних даних. Наприклад, коментарів у конкурентів для кращого розуміння цільової аудиторії.
  78. CPM («cost per Millenium») - це оплата реклами за кожний показ реклами з розрахунку на 1000 показів.
  79. Репост - це публікація опублікованого кимось контенту у себе на сторінці за допомогою офіційної кнопки поділитися в соціальних мережах.
  80. Чат-бот - це автоматизація відповідей на повідомлення через спеціальні сервіси. Часто чат боти мають кнопки та заздалегідь прописані гілки діалогів. У рекламі за допомогою чат ботів будують тунелі продажів.
  81. Контент - це публікації в інтернеті, зокрема, у соціальних мережах. Ділиться на Пости та Сторіс.
  82. Інстаграм - це соціальна мережа, заснована на красивому візуальному контенті
  83. Цільовий трафік - це реклама, налаштована на цільову аудиторію за певними інтересами. Як наслідок, конверсія у такої реклами буде вище, при менших витратах.
  84. Хештег - це слово, яке починається з символу "#" і дозволяє знайти вашу публікацію іншим людям. Якщо у вашому хештезі кілька слів, між ними не повинно бути пробілу.
  85. Стиль графіки - це стандарти подачі візуальної інформації. Часто сюди входять кольори, шрифти та обробка фотографій.
  86. Утримання - це мета, при якій контент, що публікується у соціальних мережах, залучає людей та зацікавлює їх продовжувати слідкувати за вами.
  87. Джерело - це файл, де у шарах або об'єктах є всі окремі елементи дизайну, які можна відредагувати. Зазвичай це файли у форматах *.psd *.ai *.eps *.cdr
  88. Тунель продажів - це серія касань, яка доводить до покупки. У соціальних мережах тунелі часто використовуються разом з чат-ботами.
  89. Інтернет маркетинг - це узагальнюючий термін, який включає в себе: таргетовану рекламу, контекстну рекламу, контент-маркетинг, SEO-оптимізацію та багато іншого.
  90. Адвокат бренду - це людина, яка захищає ваш бренд у соціальних мережах та в житті.
  91. Магазин Фейсбук - це вкладка на вашій бізнес сторінці, де показані позиції товарів. Може бути синхронізований з сайтом за допомогою каталогу товарів.
  92. Лояльна аудиторія - це підписники, які активно лайкають та коментують публікації. У разі негативних коментарів від інших людей цей сегмент часто трансформується в адвокатів бренду.
  93. Аналітика контенту - це спосіб оцінити обсяги аудиторії, а саме: охоплення, покази, лайки, коментарі та її демографічні ознаки.
  94. Реферальне посилання - це посилання, яке ідентифікує для системи, що саме ви привели на сайт даної людини. Використовується сервісами для виплати бонусів за нових клієнтів.
  95. Фрейм - це рамка будь-якого елемента в дизайні. На основі цієї рамки йде вирівнювання елементів один відносно одного, а також всередині рамки.
  96. Користувацький контент - це публікації, зроблені з вашим хештегом, у вашій геолокації або надіслані вам у особисті повідомлення.
  97. Таємний покупець - це спеціально навчена людина, яка перевіряє процес покупки товару в ролі звичайного покупця. Таким чином, виявляються слабкі сторони, які можуть вплинути на кінцеву конверсію.
  98. Поп ап - це спливаюче вікно на сайті. Зазвичай з пропозицією здійснити якусь цільову дію для отримання знижки.
  99. Слоган - це лаконічна фраза про бренд.
  100. КМС - це контекстно-медійна мережа Гугл. Це банерна реклама на інших сайтах.
  101. Конверсія - це кількість (або відсоток) людей, які здійснили цільову дію на сайті або у соціальних мережах.
  102. Акція - це формат стимулювання споживання, де всі учасники отримують свій бонус. Наприклад, спеціальна ціна або знижка, якою можуть скористатися всі учасники акції. Іноді для отримання бонуса потрібно виконати якусь дію.
  103. Маслайкінг - це проставлення лайків на публікації інших акаунтів. Використовується, щоб привернути увагу до вашого профілю.
  104. Плейсмент (у рекламі) - це місце, де буде показуватися ваша реклама. Наприклад, є різні плейсменти для реклами в історіях та для реклами в стрічці новин.
  105. Нативна реклама - це корисний контент, опублікований не у себе, який користувачами сприймається як щось хороше. У ідеалі, користувач не повинен зрозуміти, що це була реклама.
SendPulse logoНадано SendPulse